• Dul Kasabı ve Yeşil Huzur
  • Dul Kasabı ve Yeşil Huzur
  • Dul Kasabı ve Yeşil Huzur
  • Dul Kasabı ve Yeşil Huzur
Dul Kasabı ve Yeşil Huzur
Ürün Kodu : KRTH23459       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
125.00 TL   Kdv Dahil
Ücretsiz Kargo
Bu ürün satışa kapalı

Deneme - Değini Hikâye

Dul Kasabı’nın elinden kurtulmayı başarmakla mı başladı herşey, yoksa savaşla mı?

Ocak 2004 'te okuduğum bu kitap ile ilgili hala aklımda kalanlar olması etkileyici bir polisiye ve dönem kitabı olduğunun bir gösterge değilmidir.  Gerilim / Polisiye romanlarının çoğu zamana yenik düşse de, 2. Dünya Savaş'ın şartlarında aranan bir seri katilin hikayesi zamana yenilmemesinin en büyük nedeni bence.

Katil'in elinden kurtulmayı başaran Bayan Alyda, hikayesini bir kez daha anlatmak için sizin davetinizi bekliyor. Adalet savaşçılarının peşinde kendi öykünüzün içine daldığınız da kitabınızın elinizin altından ayırmamanız için 'Hikaye Taşıyıcı' ile beraber gönderilmektedir.

Bayan Alyda katilin elinden kurtulduktan sonra yaşadıklarını geçmişte bırakmak istediğinden ismini değiştirmiştir. Belki size gerçek ismini fısıldar, iyi sır saklaya biliyorumusun ?

Nasıl dul kaldığını anlatmak bana düşer, aslında 2. Dünya savaşı sırasında dul değilmiş. Savaş zamanında yapılan bir hata sonucu eşinin öldüğü haberi kendisine verildiğinde günlece ağladığını anlattı. büyük macerasını yaşadıkatan sonra bir gün eşini karşısında görünce yaşadığı mutluluğu ve sevinci   anlatmakta zorlandı. sonraki süreçte  kütüphaneme sığınan  Bay ve Bayan Alyda bir süre çok mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdüler. Ancak bir gün Bay Alyda birden bire ortadan kayboldu. 15 yıldır kayıp.


                                                                    

Hikâye Taşıyıcısı ;
Sadece kitaplarınız için, okurken rahat edebileceğiniz şekilde tasarlandı.
Ölçüleri 24*15*3

% 100 Pamuk Kumaş

%100 Pamuk Kolon Askı

Kızıl Kahve Saten Astar

Metal Ayar Tokası

Houte coutere dikiş; kişiye özel, ısmarlama, tasarım, niş gibi kavramlarla aynı anlama gelen, özel olarak dikilen, el emeği yüksek ve bir adet üretilmiş demektir. Kitap okuma çantası olarak tanımladığımız, “Hikâye Taşıyıcısı” olarak adlandırdığımız yeni ürünümüz ile kitapları çantaların yıpratıcılığından kurtardığımız gibi, okuma konforumuzdan da ödün vermeden tasardık.
Hikâyen ;

İlk cümleyi ;"Poremanya Baronesi Elisabeth siren uğultularının hemen ardından kapının zili çaldığında, gelenin onu asansörle bodruma indirecek Çek kapıcı olduğundan emindi; az önce yerine astığı siyah kürkünü yeniden giydi, küçük sığınak çantasını aldı, emniyet zincirini çıkardı; katiline kapıyı açtığını anladı." okumanla başlayacak son cümleyi; "Hayatının hatasını işlemek üzere olduğunu farkında değildi." okuduğunda bitecek.

Dul Kasabı Künye;
Yazar : Pavel Kohout
Sayfa Sayısı: 376
Baskı Yılı: 2004 1. Baskı
Çevirmen: Ali Özdamar
Yayınevi: Doğan Kitapevi
Dil : Türkçe 
Durumu: İkinci El , TemizToplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?